Registrants For
BERMUDA NATIONAL AND OPEN OPTIMIST CHAMPIONSHIP
America's Cup Endeavour West

November 10-13, 2016
138 people have registered for this event

Optimist
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. MAGNUS RINGSTED
BER 1205 Optimist RBYC
2. Rachael Betschart
BER 1127 Optimist RBYC
3. Sebastian Kempe
BER1010 Optimist RBYC
4. Leyli Walker
BER 2511 Optimist RBYC
5. Skye Oliveira
BER 1027 Optimist RBYC
6. Fiachra McDonnell
BER1117 Optimist RBYC
7. Christian Ebbin
BER 1224 Optimist RBYC
8. Clea Yates
CAN 1339 Optimist Royal Canadian YC
9. Micah Thomas Raynor
BER1001 Optimist RBYC
10. Jack Roberts
BER1600 Optimist RHADC
11. Jack Hildebrand
BER1208 Optimist RBYC
12. Rian Geraghty-McDonnell
BER2001 Optimist RBYC
13. Kamil Manowiecki
POL1799 Optimist YKP Gdynia
14. Jordan Etemadi
BER 1939 Optimist RBYC
15. Paul Houston
USA 20548 Optimist Team USA/Lakewood YC
16. Maya Heidenreich
CAN1680 Optimist RNSYS
17. Angus Renton
USA 19908 Optimist CYC-NC
18. Ben Redburn
BER 1031 Optimist rhadc
19. Esme Frith
BER 1049 Optimist RHADC
20. Hallam Frith
BER 1058 Optimist RHADC
21. Evie Blauvelt
USA17813 Optimist Atlanta Yacht Club
22. Jacob Hodder
BER 1121 Optimist Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
23. Jake Mayol
USA21869 Optimist Team USA/California Yacht Club
24. Stephan Baker
USA 20797 Optimist Team USA/CRYC
25. Michael Burns
USA20545 Optimist Team USA/PCYC
26. Justin Callahan
USA 16897 Optimist Team USA/LYC
27. Mitchell Callahan
USA 16898 Optimist Team USA/LYC
28. Bella Casaretto
USA 21322 Optimist Team USA/LYC
29. Will Foox
USA 16712 Optimist Team USA/SFYC
30. Mateo Farina
USA 17848 Optimist Team USA/CRYC
31. Javier Garcon
USA 20793 Optimist Team USA/CRYC
32. Peter Foley
USA 20005 Optimist Team USA/CRYC
33. Audrey Foley
USA21303 Optimist RNSYS/Coral Reef Yacht Club
34. Claire Housey
USA 14006 Optimist Team USA/PCYC
35. Noah Adler
CAN1417 Optimist RNSYS
36. Jack Gogan
CAN 1726 Optimist RNSYS
37. Tuskar Lordly
CAN 1719 Optimist RNSYS
38. Colleen O'Brien
USA 19641 Optimist Team USA/BHYC
39. Spencer Leman
CAN 1397 Optimist Royal Canadian Yacht Club
40. Flynn Watson-Brown
BER 1101 Optimist RHADC
41. Harlan Watson-Brown
BER 1034 Optimist RHADC
42. Genevieve Lau
BER 1042 Optimist RBYC
43. Vanessa Lahrkamp
USA 21942 Optimist Team USA/AYC
44. Michaela O'Brien
USA 19632 Optimist Team USA/BHYC
45. Millie Lewis
BER 1118 Optimist RBYC
46. Nicole Stovell
BER 1226 Optimist Royal Bermuda Yacht Club
47. Ava Adams
BER 1002 Optimist RBYC
48. Andreas Steinitz
CAN1677 Optimist BQYC
49. Dhalia Steinitz
CAN1676 Optimist BQYC
50. Aiden Lopes
BER1044 Optimist RHADC
51. Thomas Staples
CAN 1569 Optimist RStLYC
52. Andrew Giacomuzzo
CAN1684 Optimist BQYC
53. Peter Komposch
BER1018 Optimist RBYC
54. Laura Hupman
BER 1129 Optimist RBYC
55. Kevin Velasquez
BIZ 175 Optimist Alta Mar Sailing Club
56. Caronine Sersland
BIZ 72 Optimist Alta Mar Sailing Club
57. Ethan Edmunds
BER2012 Optimist R.H.A.D.C.
58. Nicholas Bridges
BER 1099 Optimist RHADC
59. Matheo Capasso
CAY 9 Optimist Cayman Islands Sailing Club
60. Jackson Macaulay
CAN 1310 Optimist RNSYS
61. Thomas Evans
BER 1008 Optimist RBYC
62. Christopher Adderley
BER428 Optimist RBYC
63. Luke Madeiros
BER103 Optimist RHADC and RBYC
64. Ethan Lacey
BER 11 Optimist RHADC
65. CAMERON PIMENTEL
BER 1032 Optimist Royal Hamilton Amatuer Dinghy Club
66. Hoel Menard
USA 21169 Optimist SFYC
67. Ubaldo Bruni
ITA 8656 Optimist Royal Bermuda yacht club
68. Alivia Venning
BER 1078 Optimist RBYC
69. Cole Summers
BER1115 Optimist RBYC
70. Ahzai Smith
BER 1011 Optimist RBYC
71. Cameron Lucas
BER 1028 Optimist RHADC
72. Olivia Buchanan
BER1084 Optimist RBYC
73. Gabrielle Brackstone
BDA1089 Optimist RHADC
74. Bobby Cooper
BER 1230 Optimist Rbyc
75. Gianni Santucci
BER 1056 Optimist RHADC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Caoilinn Mc Donnell
BER 1016 Optimist Green RHADC
2. Ethan Etemadi
BER 1222 Optimist Green RBYC
3. Jack Butterworth
BER 1130 Optimist Green RHADC
4. Mia Barker
NZL 4145 Optimist Green RHADC
5. Nathan Leite
BER 1138 Optimist Green RBYC
6. James Correia
BER 511 Optimist Green RBYC
7. Arabella Henderson
BER 1012 Optimist Green Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
8. Charlie Davis
10 Optimist Green St Georges Mini
9. Jannis Roberts
12 Optimist Green East
10. Jessie DeBraga
6 Optimist Green East
11. Naji Bean
14 Optimist Green East
12. Christopher Raymond
21 Optimist Green East
13. Jaidyn Robinson
5 Optimist Green East
14. Quentin Vaucrosson
20 Optimist Green East
15. Joanna Santiago
1 Optimist Green East
16. Adrian Trott
13 Optimist Green East
17. Ruth Mello-Cann
16 Optimist Green East
18. Max Kermode
7 Optimist Green East
19. Sven Curley
15 Optimist Green Endeveour
20. Chelsea Minors
17 Optimist Green East
21. Taylor White
9 Optimist Green East
22. Samantha Soares
4 Optimist Green East
23. Keyan Webb
3 Optimist Green Endeavour
24. Yari Tucker
22 Optimist Green East
25. Riley Morbey
2 Optimist Green East
26. Nkosi Boyles
27 Optimist Green East
27. Ajani Richardson
18 Optimist Green Endeavour
28. Elijah Samuels
19 Optimist Green East
29. Katie Stevenson
8 Optimist Green East
30. Alex Malpas
11 Optimist Green East
31. Kolby Martins
23 Optimist Green East
32. Jkai Berkeley
28 Optimist Green Endeavour west
33. Tayla Horan
29 Optimist Green Endeavour
34. Yann Menard
USA 15504 Optimist Green SFYC
35. Zico Smith
30 Optimist Green Endeavour
36. Raphael Rudolf
31 Optimist Green Endaevour
37. Jack Adams
BER 60 Optimist Green RBYC
38. Jaime Furtado
32 Optimist Green Endeavour
39. Shayna Patterson
33 Optimist Green Endeavour
40. Andrew Burgess
34 Optimist Green Endeavour
41. Isaiah Hayward
35 Optimist Green Endeavour
42. Arye Tucker
36 Optimist Green Endeavour
43. Lara Backeberg
37 Optimist Green Endeavour
44. Camajè Easton-Smith
25 Optimist Green Team Endeavour St.Georges
45. JADE SMITH
38 Optimist Green ENDEAVOUR
46. Imani Burch
24 Optimist Green East
47. Taylor Sousa
26 Optimist Green East
48. Nasya- Stephen Russell
39 Optimist Green Endeavour
49. Isaiah Fraser
40 Optimist Green Endeavour
50. Sarai Packwood
41 Optimist Green Endeavour
51. Abigail Frost
42 Optimist Green Endeavour
52. Brianna Benevides
43 Optimist Green Endeavour
53. A'twa Butterfield
44 Optimist Green AC Endeavour
54. Vincent Darrell
45 Optimist Green Endeavour
55. Paul Rodrigues Jr
BER 8 Optimist Green RBYC
56. Ocean Archeval
46 Optimist Green Endeavor
57. Kipling Rossouw
BER 029 Optimist Green RHADC
58. Candela Mataix Ibor
BER 1042 Optimist Green RHADC
59. Thea Kamp
BER 1511 Optimist Green RBYC
60. Noah Kamp
BER 2693 Optimist Green RBYC
61. Jack Carruthers
BER 1600 Optimist Green RHADC
62. Ethan Thompson
BER 1069 Optimist Green RHADC
63. Isaac Wickramage
BER 1009 Optimist Green RBYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network