Registrants For
BERMUDA NATIONAL AND OPEN OPTIMIST CHAMPIONSHIP
America's Cup Endeavour West

November 10-13, 2016
138 people have registered for this event

Optimist
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Ava Adams
BER 1002 Optimist RBYC
2. Christopher Adderley
BER428 Optimist RBYC
3. Noah Adler
CAN1417 Optimist RNSYS
4. Stephan Baker
USA 20797 Optimist Team USA/CRYC
5. Rachael Betschart
BER 1127 Optimist RBYC
6. Evie Blauvelt
USA17813 Optimist Atlanta Yacht Club
7. Gabrielle Brackstone
BDA1089 Optimist RHADC
8. Nicholas Bridges
BER 1099 Optimist RHADC
9. Ubaldo Bruni
ITA 8656 Optimist Royal Bermuda yacht club
10. Olivia Buchanan
BER1084 Optimist RBYC
11. Michael Burns
USA20545 Optimist Team USA/PCYC
12. Justin Callahan
USA 16897 Optimist Team USA/LYC
13. Mitchell Callahan
USA 16898 Optimist Team USA/LYC
14. Matheo Capasso
CAY 9 Optimist Cayman Islands Sailing Club
15. Bella Casaretto
USA 21322 Optimist Team USA/LYC
16. Bobby Cooper
BER 1230 Optimist Rbyc
17. Christian Ebbin
BER 1224 Optimist RBYC
18. Ethan Edmunds
BER2012 Optimist R.H.A.D.C.
19. Jordan Etemadi
BER 1939 Optimist RBYC
20. Thomas Evans
BER 1008 Optimist RBYC
21. Mateo Farina
USA 17848 Optimist Team USA/CRYC
22. Peter Foley
USA 20005 Optimist Team USA/CRYC
23. Audrey Foley
USA21303 Optimist RNSYS/Coral Reef Yacht Club
24. Will Foox
USA 16712 Optimist Team USA/SFYC
25. Esme Frith
BER 1049 Optimist RHADC
26. Hallam Frith
BER 1058 Optimist RHADC
27. Javier Garcon
USA 20793 Optimist Team USA/CRYC
28. Rian Geraghty-McDonnell
BER2001 Optimist RBYC
29. Andrew Giacomuzzo
CAN1684 Optimist BQYC
30. Jack Gogan
CAN 1726 Optimist RNSYS
31. Maya Heidenreich
CAN1680 Optimist RNSYS
32. Jack Hildebrand
BER1208 Optimist RBYC
33. Jacob Hodder
BER 1121 Optimist Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
34. Claire Housey
USA 14006 Optimist Team USA/PCYC
35. Paul Houston
USA 20548 Optimist Team USA/Lakewood YC
36. Laura Hupman
BER 1129 Optimist RBYC
37. Sebastian Kempe
BER1010 Optimist RBYC
38. Peter Komposch
BER1018 Optimist RBYC
39. Ethan Lacey
BER 11 Optimist RHADC
40. Vanessa Lahrkamp
USA 21942 Optimist Team USA/AYC
41. Genevieve Lau
BER 1042 Optimist RBYC
42. Spencer Leman
CAN 1397 Optimist Royal Canadian Yacht Club
43. Millie Lewis
BER 1118 Optimist RBYC
44. Aiden Lopes
BER1044 Optimist RHADC
45. Tuskar Lordly
CAN 1719 Optimist RNSYS
46. Cameron Lucas
BER 1028 Optimist RHADC
47. Jackson Macaulay
CAN 1310 Optimist RNSYS
48. Luke Madeiros
BER103 Optimist RHADC and RBYC
49. Kamil Manowiecki
POL1799 Optimist YKP Gdynia
50. Jake Mayol
USA21869 Optimist Team USA/California Yacht Club
51. Fiachra McDonnell
BER1117 Optimist RBYC
52. Hoel Menard
USA 21169 Optimist SFYC
53. Colleen O'Brien
USA 19641 Optimist Team USA/BHYC
54. Michaela O'Brien
USA 19632 Optimist Team USA/BHYC
55. Skye Oliveira
BER 1027 Optimist RBYC
56. CAMERON PIMENTEL
BER 1032 Optimist Royal Hamilton Amatuer Dinghy Club
57. Ben Redburn
BER 1031 Optimist rhadc
58. Angus Renton
USA 19908 Optimist CYC-NC
59. MAGNUS RINGSTED
BER 1205 Optimist RBYC
60. Jack Roberts
BER1600 Optimist RHADC
61. Gianni Santucci
BER 1056 Optimist RHADC
62. Caronine Sersland
BIZ 72 Optimist Alta Mar Sailing Club
63. Ahzai Smith
BER 1011 Optimist RBYC
64. Thomas Staples
CAN 1569 Optimist RStLYC
65. Andreas Steinitz
CAN1677 Optimist BQYC
66. Dhalia Steinitz
CAN1676 Optimist BQYC
67. Nicole Stovell
BER 1226 Optimist Royal Bermuda Yacht Club
68. Cole Summers
BER1115 Optimist RBYC
69. Micah Thomas Raynor
BER1001 Optimist RBYC
70. Kevin Velasquez
BIZ 175 Optimist Alta Mar Sailing Club
71. Alivia Venning
BER 1078 Optimist RBYC
72. Leyli Walker
BER 2511 Optimist RBYC
73. Flynn Watson-Brown
BER 1101 Optimist RHADC
74. Harlan Watson-Brown
BER 1034 Optimist RHADC
75. Clea Yates
CAN 1339 Optimist Royal Canadian YC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jack Adams
BER 60 Optimist Green RBYC
2. Ocean Archeval
46 Optimist Green Endeavor
3. Lara Backeberg
37 Optimist Green Endeavour
4. Mia Barker
NZL 4145 Optimist Green RHADC
5. Naji Bean
14 Optimist Green East
6. Brianna Benevides
43 Optimist Green Endeavour
7. Jkai Berkeley
28 Optimist Green Endeavour west
8. Nkosi Boyles
27 Optimist Green East
9. Imani Burch
24 Optimist Green East
10. Andrew Burgess
34 Optimist Green Endeavour
11. A'twa Butterfield
44 Optimist Green AC Endeavour
12. Jack Butterworth
BER 1130 Optimist Green RHADC
13. Jack Carruthers
BER 1600 Optimist Green RHADC
14. James Correia
BER 511 Optimist Green RBYC
15. Sven Curley
15 Optimist Green Endeveour
16. Vincent Darrell
45 Optimist Green Endeavour
17. Charlie Davis
10 Optimist Green St Georges Mini
18. Jessie DeBraga
6 Optimist Green East
19. Camajè Easton-Smith
25 Optimist Green Team Endeavour St.Georges
20. Ethan Etemadi
BER 1222 Optimist Green RBYC
21. Isaiah Fraser
40 Optimist Green Endeavour
22. Abigail Frost
42 Optimist Green Endeavour
23. Jaime Furtado
32 Optimist Green Endeavour
24. Isaiah Hayward
35 Optimist Green Endeavour
25. Arabella Henderson
BER 1012 Optimist Green Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
26. Tayla Horan
29 Optimist Green Endeavour
27. Thea Kamp
BER 1511 Optimist Green RBYC
28. Noah Kamp
BER 2693 Optimist Green RBYC
29. Max Kermode
7 Optimist Green East
30. Nathan Leite
BER 1138 Optimist Green RBYC
31. Alex Malpas
11 Optimist Green East
32. Kolby Martins
23 Optimist Green East
33. Candela Mataix Ibor
BER 1042 Optimist Green RHADC
34. Caoilinn Mc Donnell
BER 1016 Optimist Green RHADC
35. Ruth Mello-Cann
16 Optimist Green East
36. Yann Menard
USA 15504 Optimist Green SFYC
37. Chelsea Minors
17 Optimist Green East
38. Riley Morbey
2 Optimist Green East
39. Sarai Packwood
41 Optimist Green Endeavour
40. Shayna Patterson
33 Optimist Green Endeavour
41. Christopher Raymond
21 Optimist Green East
42. Ajani Richardson
18 Optimist Green Endeavour
43. Jannis Roberts
12 Optimist Green East
44. Jaidyn Robinson
5 Optimist Green East
45. Paul Rodrigues Jr
BER 8 Optimist Green RBYC
46. Kipling Rossouw
BER 029 Optimist Green RHADC
47. Raphael Rudolf
31 Optimist Green Endaevour
48. Nasya- Stephen Russell
39 Optimist Green Endeavour
49. Elijah Samuels
19 Optimist Green East
50. Joanna Santiago
1 Optimist Green East
51. Zico Smith
30 Optimist Green Endeavour
52. JADE SMITH
38 Optimist Green ENDEAVOUR
53. Samantha Soares
4 Optimist Green East
54. Taylor Sousa
26 Optimist Green East
55. Katie Stevenson
8 Optimist Green East
56. Ethan Thompson
BER 1069 Optimist Green RHADC
57. Adrian Trott
13 Optimist Green East
58. Yari Tucker
22 Optimist Green East
59. Arye Tucker
36 Optimist Green Endeavour
60. Quentin Vaucrosson
20 Optimist Green East
61. Keyan Webb
3 Optimist Green Endeavour
62. Taylor White
9 Optimist Green East
63. Isaac Wickramage
BER 1009 Optimist Green RBYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network