Registrants For
BERMUDA NATIONAL AND OPEN OPTIMIST CHAMPIONSHIP
America's Cup Endeavour West

November 10-13, 2016
138 people have registered for this event

Optimist
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Matheo Capasso
CAY 9 Optimist Cayman Islands Sailing Club
2. Ethan Lacey
BER 11 Optimist RHADC
3. Caronine Sersland
BIZ 72 Optimist Alta Mar Sailing Club
4. Luke Madeiros
BER103 Optimist RHADC and RBYC
5. Kevin Velasquez
BIZ 175 Optimist Alta Mar Sailing Club
6. Christopher Adderley
BER428 Optimist RBYC
7. Micah Thomas Raynor
BER1001 Optimist RBYC
8. Ava Adams
BER 1002 Optimist RBYC
9. Thomas Evans
BER 1008 Optimist RBYC
10. Sebastian Kempe
BER1010 Optimist RBYC
11. Ahzai Smith
BER 1011 Optimist RBYC
12. Peter Komposch
BER1018 Optimist RBYC
13. Skye Oliveira
BER 1027 Optimist RBYC
14. Cameron Lucas
BER 1028 Optimist RHADC
15. Ben Redburn
BER 1031 Optimist rhadc
16. CAMERON PIMENTEL
BER 1032 Optimist Royal Hamilton Amatuer Dinghy Club
17. Harlan Watson-Brown
BER 1034 Optimist RHADC
18. Genevieve Lau
BER 1042 Optimist RBYC
19. Aiden Lopes
BER1044 Optimist RHADC
20. Esme Frith
BER 1049 Optimist RHADC
21. Gianni Santucci
BER 1056 Optimist RHADC
22. Hallam Frith
BER 1058 Optimist RHADC
23. Alivia Venning
BER 1078 Optimist RBYC
24. Olivia Buchanan
BER1084 Optimist RBYC
25. Gabrielle Brackstone
BDA1089 Optimist RHADC
26. Nicholas Bridges
BER 1099 Optimist RHADC
27. Flynn Watson-Brown
BER 1101 Optimist RHADC
28. Cole Summers
BER1115 Optimist RBYC
29. Fiachra McDonnell
BER1117 Optimist RBYC
30. Millie Lewis
BER 1118 Optimist RBYC
31. Jacob Hodder
BER 1121 Optimist Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
32. Rachael Betschart
BER 1127 Optimist RBYC
33. Laura Hupman
BER 1129 Optimist RBYC
34. MAGNUS RINGSTED
BER 1205 Optimist RBYC
35. Jack Hildebrand
BER1208 Optimist RBYC
36. Christian Ebbin
BER 1224 Optimist RBYC
37. Nicole Stovell
BER 1226 Optimist Royal Bermuda Yacht Club
38. Bobby Cooper
BER 1230 Optimist Rbyc
39. Jackson Macaulay
CAN 1310 Optimist RNSYS
40. Clea Yates
CAN 1339 Optimist Royal Canadian YC
41. Spencer Leman
CAN 1397 Optimist Royal Canadian Yacht Club
42. Noah Adler
CAN1417 Optimist RNSYS
43. Thomas Staples
CAN 1569 Optimist RStLYC
44. Jack Roberts
BER1600 Optimist RHADC
45. Dhalia Steinitz
CAN1676 Optimist BQYC
46. Andreas Steinitz
CAN1677 Optimist BQYC
47. Maya Heidenreich
CAN1680 Optimist RNSYS
48. Andrew Giacomuzzo
CAN1684 Optimist BQYC
49. Tuskar Lordly
CAN 1719 Optimist RNSYS
50. Jack Gogan
CAN 1726 Optimist RNSYS
51. Kamil Manowiecki
POL1799 Optimist YKP Gdynia
52. Jordan Etemadi
BER 1939 Optimist RBYC
53. Rian Geraghty-McDonnell
BER2001 Optimist RBYC
54. Ethan Edmunds
BER2012 Optimist R.H.A.D.C.
55. Leyli Walker
BER 2511 Optimist RBYC
56. Ubaldo Bruni
ITA 8656 Optimist Royal Bermuda yacht club
57. Claire Housey
USA 14006 Optimist Team USA/PCYC
58. Will Foox
USA 16712 Optimist Team USA/SFYC
59. Justin Callahan
USA 16897 Optimist Team USA/LYC
60. Mitchell Callahan
USA 16898 Optimist Team USA/LYC
61. Evie Blauvelt
USA17813 Optimist Atlanta Yacht Club
62. Mateo Farina
USA 17848 Optimist Team USA/CRYC
63. Michaela O'Brien
USA 19632 Optimist Team USA/BHYC
64. Colleen O'Brien
USA 19641 Optimist Team USA/BHYC
65. Angus Renton
USA 19908 Optimist CYC-NC
66. Peter Foley
USA 20005 Optimist Team USA/CRYC
67. Michael Burns
USA20545 Optimist Team USA/PCYC
68. Paul Houston
USA 20548 Optimist Team USA/Lakewood YC
69. Javier Garcon
USA 20793 Optimist Team USA/CRYC
70. Stephan Baker
USA 20797 Optimist Team USA/CRYC
71. Hoel Menard
USA 21169 Optimist SFYC
72. Audrey Foley
USA21303 Optimist RNSYS/Coral Reef Yacht Club
73. Bella Casaretto
USA 21322 Optimist Team USA/LYC
74. Jake Mayol
USA21869 Optimist Team USA/California Yacht Club
75. Vanessa Lahrkamp
USA 21942 Optimist Team USA/AYC
 


Optimist Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Joanna Santiago
1 Optimist Green East
2. Riley Morbey
2 Optimist Green East
3. Keyan Webb
3 Optimist Green Endeavour
4. Samantha Soares
4 Optimist Green East
5. Jaidyn Robinson
5 Optimist Green East
6. Jessie DeBraga
6 Optimist Green East
7. Max Kermode
7 Optimist Green East
8. Katie Stevenson
8 Optimist Green East
9. Paul Rodrigues Jr
BER 8 Optimist Green RBYC
10. Taylor White
9 Optimist Green East
11. Charlie Davis
10 Optimist Green St Georges Mini
12. Alex Malpas
11 Optimist Green East
13. Jannis Roberts
12 Optimist Green East
14. Adrian Trott
13 Optimist Green East
15. Naji Bean
14 Optimist Green East
16. Sven Curley
15 Optimist Green Endeveour
17. Ruth Mello-Cann
16 Optimist Green East
18. Chelsea Minors
17 Optimist Green East
19. Ajani Richardson
18 Optimist Green Endeavour
20. Elijah Samuels
19 Optimist Green East
21. Quentin Vaucrosson
20 Optimist Green East
22. Christopher Raymond
21 Optimist Green East
23. Yari Tucker
22 Optimist Green East
24. Kolby Martins
23 Optimist Green East
25. Imani Burch
24 Optimist Green East
26. Camajè Easton-Smith
25 Optimist Green Team Endeavour St.Georges
27. Taylor Sousa
26 Optimist Green East
28. Nkosi Boyles
27 Optimist Green East
29. Jkai Berkeley
28 Optimist Green Endeavour west
30. Tayla Horan
29 Optimist Green Endeavour
31. Kipling Rossouw
BER 029 Optimist Green RHADC
32. Zico Smith
30 Optimist Green Endeavour
33. Raphael Rudolf
31 Optimist Green Endaevour
34. Jaime Furtado
32 Optimist Green Endeavour
35. Shayna Patterson
33 Optimist Green Endeavour
36. Andrew Burgess
34 Optimist Green Endeavour
37. Isaiah Hayward
35 Optimist Green Endeavour
38. Arye Tucker
36 Optimist Green Endeavour
39. Lara Backeberg
37 Optimist Green Endeavour
40. JADE SMITH
38 Optimist Green ENDEAVOUR
41. Nasya- Stephen Russell
39 Optimist Green Endeavour
42. Isaiah Fraser
40 Optimist Green Endeavour
43. Sarai Packwood
41 Optimist Green Endeavour
44. Abigail Frost
42 Optimist Green Endeavour
45. Brianna Benevides
43 Optimist Green Endeavour
46. A'twa Butterfield
44 Optimist Green AC Endeavour
47. Vincent Darrell
45 Optimist Green Endeavour
48. Ocean Archeval
46 Optimist Green Endeavor
49. Jack Adams
BER 60 Optimist Green RBYC
50. James Correia
BER 511 Optimist Green RBYC
51. Isaac Wickramage
BER 1009 Optimist Green RBYC
52. Arabella Henderson
BER 1012 Optimist Green Royal Hamilton Amateur Dinghy Club
53. Caoilinn Mc Donnell
BER 1016 Optimist Green RHADC
54. Candela Mataix Ibor
BER 1042 Optimist Green RHADC
55. Ethan Thompson
BER 1069 Optimist Green RHADC
56. Jack Butterworth
BER 1130 Optimist Green RHADC
57. Nathan Leite
BER 1138 Optimist Green RBYC
58. Ethan Etemadi
BER 1222 Optimist Green RBYC
59. Thea Kamp
BER 1511 Optimist Green RBYC
60. Jack Carruthers
BER 1600 Optimist Green RHADC
61. Noah Kamp
BER 2693 Optimist Green RBYC
62. Mia Barker
NZL 4145 Optimist Green RHADC
63. Yann Menard
USA 15504 Optimist Green SFYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network