Registrants For
USA Junior Olympic Sailing Festival

July 13-14, 2017
197 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Adison Parish
*
Abby Bridges
3617 Club 420
*, * Tred Avon YC
2. elijah goldman
*
Lauren Berg-Perlow
7702 Club 420
*, * Severn Sailing Association
3. Michael Bisson
*
Ava Walker
7055 Club 420
*, * AYC
4. william Cornell
*
William McCollum
William McCollum
USA 8064 Club 420
*, * severn sailing association
5. Mae Wallace Angus
*
ELEANOR PATTERSON
3196 Club 420
*, * FBYC
6. Olivia Sowa
*
Gavin Bogdan
1805 Club 420
*, * NERYC
7. William Dryer
*
April Smith
BCSC 6 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
8. Iain Shand
*
Chris Trentham
5825 Club 420
*, * NERYC
9. Sam Bruce
*
Nicholas Salvesen
7837 Club 420
*, * Annapolis YC
10. Jordan Bruce
*
Andrea Riefkohl
8104 Club 420
*, * Annapolis YC
11. Owen Hennessey
*
Gavin Meese
7302 Club 420
*, * Annapolis YC
12. Henry Sheets
*
Max McCall
5761 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
13. Olivia Yazigi
*
Marina Dryer
BCSC #1 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
14. Jacob Van Gieson
*
Carter O'neil
AYC 3 Club 420
*, * Ayc
15. Linnea Forsberg
*
Caroline Hugo
AYC 5 Club 420
*, * AYC
16. William Hunter
*
Harry Harp
7579 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
17. Cameron Wood
*
Max Pender
AYC 4 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
18. Ian Ronald
*
Elizabeth "Bizzy" Cottage
4467 Club 420
*, * North East River Yacht Club
19. Charlotte Grose
*
Lucy Lobaugh
5906 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
20. James Golden
*
Noelle Owen
4143 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
21. CONNOR VOGEL
*
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
7289 Club 420
*, * SSA
22. Morgan Carew
*
William Wilson
SSA 3 Club 420
*, * Severn Sailing Association
23. Maddison Carew
*
Amelia Johnson
7 Club 420
*, * Severn Sailing Association
24. sunny Sturmer
*
Dylan Callahan
4769 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
25. Matthew Collinson
*
Hayden Gibbons-Neff
4768 Club 420
*, * TAYC
26. Matthew Clement
*
Ronnie Weed
AYC 420 Club #2 AYC 2 Club 420
*, * AYC
27. KC Galloway
*
Beckett Kumler
AYC 6 AYC6 Club 420
*, * AYC
28. Peter Lobaugh
*
Max Shapiro
club 420 AYC 1 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
29. Cole Canuel
*
Hunter Ward
dave 6392 Club 420
*, * ssa
30. Porter Kavle
*
Caroline McNeil
F.I.S.H. 5790 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
31. Ethan Rushlow
*
Adam Smith
Hawk3 BCSC 3 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
32. Lucy Paskoff
*
Lachlan Hooper
n/a 3738 Club 420
*, * NERYC
33. Nicholas Papadopoulos
*
Luke Koerschner
NOZ 7054 Club 420
*, * AYC
34. Will Sizemore
*
Crispin Blamphin
SSA Chessie 17 Club 420
*, * SSA
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ryan Stephens
*

189748 Laser
*, * TAYC
2. Jackson Montague
*

197618 Laser
*, * FBYC
3. Logan Hayes
*

200622 Laser
*, * FBYC
4. Jordan Bendura
*

208760 Laser
*, * FBYC
5. Morey Levy
*

203629 Laser
*, * FBYC
6. Alex Adams
*

158770 Laser
*, * AYC
7. Colin Ward
*

199180 Laser
*, * TAYC
8. Kiki Harris
*

13082 Laser
*, * NERYC
9. Sarah Rosa
*

44 Laser
*, * TAYC
10. Charles Anderson
*

184618 Laser
*, * WRSC/SSA
11. Andrew Witter
*

136845 Laser
*, * TAYC
12. andrew Ciszewski
*

166915 Laser
*, * fishing Bay Yacht Club
13. Madison Norris
*

178575 Laser
*, * TAYC
14. Jack Cabell
*

187977 Laser
*, * FBYC
15. Wade Anthony
*

164214 Laser
*, * RHYCSS
16. Michael Mason
*

197129 Laser
*, * FBYC
17. Abigail Setzfand
*

194577 Laser
*, * WRSC
18. Lucas Orta
*

168278 Laser
*, * AYC
19. Ian Street
*

189783 Laser
*, * FBYC
20. Benjamin "Ren" Moody
*

195431 Laser
*, * Fbyc
21. Alex Walters
*

132899 Laser
*, * NERYC
22. Nicholas Kellogg
*

162171 Laser
*, * Tayc
23. Britt Cortina
*

152041 Laser
*, * FBYC
24. Jack McKenna
*

142498 Laser
*, * Hampton Yacht Club
25. Xavier Shattuck
*

180050 Laser
*, * SSA
26. Magnus Weissenberger
*

170331 Laser
*, * GIYS
27. Rachel Grace
*

182425 Laser
*, * SSA
28. David Grace
*

185509 Laser
*, * SSA
29. Sarah Grace
*

182375 Laser
*, * SSA
30. Garrett Levy
*

203642 Laser
*, * Fbyc
31. Walter Ralph
*

205406 Laser
*, * TAYC
32. Paul Dyer, Jr.
*

173711 Laser
*, * MRYC
33. Tyler Mowry
*

169629 Laser
*, * Annapolis Yacht Club/ Severn Sailing Association
34. MaggieAnne Clifton
*

157851 Laser
*, * SSA
35. Mark m Bourdin
*

Brick 199980 Laser
*, * TAYC
36. Morgan Essex
*

Dauntless 18 Laser
*, * NERYC
37. Charlotte Patterson
*

Favorite 142480 Laser
*, * FBYC
38. Noah Kullman
*

Kullman 197995 Laser
*, * TAYC
39. Nicolas Lennarz
*

Laser 203640 Laser
*, * Fishing bay yacht club
40. jake vickers
*

laser 209620 Laser
*, * severn sailing association
41. David Manley
*

laser radial 187959 Laser
*, * TAYC/RHYC
42. Joshua Almany
*

Mary Almany 191980 Laser
*, * FBYC
43. Evie Wensell
*

Nightwing 200368 Laser
*, * FBYC
44. Corbin Voorhees
*

none 204069 Laser
*, * AYC
45. Joshua Becker
*

outta shape 169389 Laser
*, * SSA
46. Thomas Johnson
*

Zugzwang 38776 Laser
*, * Severn Sailing Association
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charlotte Hugo
*

18664 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
2. Marcus Kozlowski
*

1615 Optimist Green
*, * BCSC
3. Christopher Draper
*

3940 Optimist Green
*, * AYC
4. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Optimist Green
*, * TAYC
5. Beylen Gode
*

6415 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
6. Robbie Wilmer
*

20369 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
7. Richard Wilmer
*

11643 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
8. Samuel Rogers
*

11842 Optimist Green
*, * TAYC
9. David Rogers
*

15624 Optimist Green
*, * TAYC
10. avery andrews
*

18442 Optimist Green
*, * tayc
11. Nicholas Tollefson
*

9550 Optimist Green
*, * Annapolis yacht club
12. Margaret Mohler
*

18046 Optimist Green
*, * AYC
13. Nathan Richards
*

7028 Optimist Green
*, * TAYC
14. Cole Semans
*

21437 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
15. Walker Semans
*

22153 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
16. Celeste Shattuck
*

13790 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
17. Edward Herman
*

8714 Optimist Green
*, * SSA
18. Carter Spalding
*

11919 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
19. Trey Burman
*

20770 Optimist Green
*, * SSA
20. Taylor Price
*

8862 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
21. Benedict Dyer
*

18408 Optimist Green
*, * MRYC
22. Stella Habashi
*

16718 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
23. Veronica Dryer
*

11959 Optimist Green
*, * BCSC
24. Elisabeth "Bis" Johnson
*

14357 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
25. Charlotte Brody
*

11981 Optimist Green
*, * TAYC
26. EJ Brody
*

3311 Optimist Green
*, * TAYC
27. Annie Lapides
*

Bunny Wrangler 12624 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
28. Clare Kammeier
*

Carolyn P. Kammeier 12778 Optimist Green
*, * AYC
29. Myles Wommack
*

Dominator 8484 Optimist Green
*, * North East River Yacht Club
30. Vincent Dyer
*

Dyer Straits 15345 Optimist Green
*, * MRYC
31. Michael Werblow
*

Firebolt 12352 Optimist Green
*, * AYC
32. Meredith Werblow
*

Golden Snitch 151481 Optimist Green
*, * AYC
33. Gage Bachman
*

Green Opti 11958 Optimist Green
*, * BCSC
34. Luca DeSimone
*

Little Zippy 16039 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
35. Mason Cook
*

Mayhem 6154 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
36. Patrick Tis
*

NA 8040 Optimist Green
*, * bcsc
37. Robert "Henry" Mullikin
*

Pent 5124 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
38. kate andrews
*

pinkalicious 5982 Optimist Green
*, * tayc
39. Hartley Cooper
*

Sea Bird 11191 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
40. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 12448 Optimist Green
*, * AYC
41. fiona harp
*

sea witch 10891 Optimist Green
*, * tayc
42. Louisa Kalinski
*

SeaLion 11218 Optimist Green
*, * TAYC
43. Isabela Hillmann
*

Star-Lord 5848 Optimist Green
*, * MRYC
44. Grace Hamilton
*

Starfish 46 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
45. Annie Sitzmann
*

Trapper 99 Optimist Green
*, * Fishing Bay Yacht Club
46. Hudson Stewart
*

Triton 4 Optimist Green
*, * Tried Avon Yacht Club
47. Grace Knipe
*

Tuff Kimchi 12496 Optimist Green
*, * AYC
48. Robbie Herzog
*

Turtle 88782 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
49. Nathan Finkelstein
*

Wizard 7386 Optimist Green
*, * SSA
 


Optimist RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Lauren ONeill
*

6966 Optimist RW&B
Red
*, * Lauren ONeill
2. Ava Cornell
*

16237 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
3. Reed McAllister
*

20380 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
4. Owen Bott
*

16361 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
5. Kyle Pfrang
*

22455 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton YC
6. Leila Pfrang
*

15512 Optimist RW&B
White
*, * Hampton YC
7. WALKER Angus
*

18100 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
8. Joshua Bendura
*

22233 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
9. Nicole Witter
*

14144 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
10. Brooke Bogdan
*

19137 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
11. Robert Shand
*

16114 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
12. George Carty
*

17273 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
13. William Donald
*

18706 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
14. Julia Kozlowski
*

15765 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
15. Guthrie Braun
*

21487 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
16. Hayes Peterson
*

18961 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
17. Cam Brewer
*

14365 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay
18. Willem DeSimone
*

15924 Optimist RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
19. William Wrightson
*

21433 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
20. Chase Brewer
*

9368 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay
21. Blake Goodwin
*

18888 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
22. John Thomas Mason
*

18608 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
23. Matthew Budington
*

22134 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
24. Finley Heflin
*

19302 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
25. Nicholas Budington
*

22135 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
26. Chase Conway
*

20811 Optimist RW&B
Red
*, * AYC
27. Evan Coleman
*

11998 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
28. Philip Ralph
*

16064 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
29. Kyle Reinecke
*

20955 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
30. Anna Groszkowski
*

12930 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
31. Katrina Surcel-Debes
*

1615 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
32. Andrew Tollefson
*

19258 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis yacht club
33. Campbell Conway
*

14370 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
34. BLAKE VOGEL
*

20863 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
35. Dylan Paglee
*

20194 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
36. Graham Richards
*

6964 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
37. Robby Meek
*

21629 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
38. Baylor Goldthwaite
*

22290 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
39. Jack Butler
*

19470 Optimist RW&B
Blue
*, * HYC
40. Madeline Amthor
*

17990 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
41. Nolan Corson
*

12865 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
42. Jack Grace
*

18663 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
43. Bailey Fletcher
*

3021 Optimist RW&B
Blue
*, * Lewes Yacht Club
44. Liam Edgell
*

18361 Optimist RW&B
White
*, * TAYC
45. Robert Wolf
*

21353 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
46. Ava Farley
*

16559 Optimist RW&B
Red
*, * Keith Farley
47. Tad Clifton
*

11036 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
48. Jon Jon Weed
*

USA 8666 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
49. isabella Webb
*

Anchor Management 13139 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
50. Matthew Periconi
*

Black Squirrel 20615 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
51. Thomas Sitzmann
*

Cam Neely 22229 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
52. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
53. Christopher McCollum
*

Eugene McCollum 20686 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
54. Parker Moore
*

Fast Rooster 17 Optimist RW&B
White
*, * Hampton
55. Wynne Williams
*

Fins up 15146 Optimist RW&B
Blue
*, * Ayc
56. Pierce Brindley
*

Go Faster 14167 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
57. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
58. Bo Angus
*

Optimist Prime 11564 Optimist RW&B
White
*, * FBYC
59. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
60. Skylor Sweet
*

Orion 19976 Optimist RW&B
Red
*, * North East River Yacht Club
61. william dickinson
*

porculus 15136 Optimist RW&B
Blue
*, * ayc
62. Nickco Palamaras
*

Sea Dog 19067 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
63. Luca webb
*

sea jordan 19279 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
64. SarahGrace Clifton
*

Sea Monkey 8847 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
65. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
66. Lilliana webb
*

shark bait 21294 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
67. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
68. Chiara Kalinski
*

Zoo Jr 12215 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network