Registrants For
USA Junior Olympic Sailing Festival

July 13-14, 2017
197 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Cameron Wood
*
Max Pender
AYC 4 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
2. Charlotte Grose
*
Lucy Lobaugh
5906 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. James Golden
*
Noelle Owen
4143 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
4. Porter Kavle
*
Caroline McNeil
F.I.S.H. 5790 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
5. Peter Lobaugh
*
Max Shapiro
club 420 AYC 1 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
6. Owen Hennessey
*
Gavin Meese
7302 Club 420
*, * Annapolis YC
7. Sam Bruce
*
Nicholas Salvesen
7837 Club 420
*, * Annapolis YC
8. Jordan Bruce
*
Andrea Riefkohl
8104 Club 420
*, * Annapolis YC
9. Matthew Clement
*
Ronnie Weed
AYC 420 Club #2 AYC 2 Club 420
*, * AYC
10. Nicholas Papadopoulos
*
Luke Koerschner
NOZ 7054 Club 420
*, * AYC
11. Jacob Van Gieson
*
Carter O'neil
AYC 3 Club 420
*, * Ayc
12. Michael Bisson
*
Ava Walker
7055 Club 420
*, * AYC
13. Linnea Forsberg
*
Caroline Hugo
AYC 5 Club 420
*, * AYC
14. KC Galloway
*
Beckett Kumler
AYC 6 AYC6 Club 420
*, * AYC
15. Ethan Rushlow
*
Adam Smith
Hawk3 BCSC 3 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
16. William Dryer
*
April Smith
BCSC 6 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
17. Olivia Yazigi
*
Marina Dryer
BCSC #1 Club 420
*, * Baltimore County Sailing Center
18. Mae Wallace Angus
*
ELEANOR PATTERSON
3196 Club 420
*, * FBYC
19. Olivia Sowa
*
Gavin Bogdan
1805 Club 420
*, * NERYC
20. Iain Shand
*
Chris Trentham
5825 Club 420
*, * NERYC
21. Lucy Paskoff
*
Lachlan Hooper
n/a 3738 Club 420
*, * NERYC
22. Ian Ronald
*
Elizabeth "Bizzy" Cottage
4467 Club 420
*, * North East River Yacht Club
23. Morgan Carew
*
William Wilson
SSA 3 Club 420
*, * Severn Sailing Association
24. Maddison Carew
*
Amelia Johnson
7 Club 420
*, * Severn Sailing Association
25. elijah goldman
*
Lauren Berg-Perlow
7702 Club 420
*, * Severn Sailing Association
26. william Cornell
*
William McCollum
William McCollum
USA 8064 Club 420
*, * severn sailing association
27. Will Sizemore
*
Crispin Blamphin
SSA Chessie 17 Club 420
*, * SSA
28. CONNOR VOGEL
*
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
AUSTIN CANUEL
7289 Club 420
*, * SSA
29. Cole Canuel
*
Hunter Ward
dave 6392 Club 420
*, * ssa
30. Matthew Collinson
*
Hayden Gibbons-Neff
4768 Club 420
*, * TAYC
31. sunny Sturmer
*
Dylan Callahan
4769 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
32. William Hunter
*
Harry Harp
7579 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
33. Henry Sheets
*
Max McCall
5761 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
34. Adison Parish
*
Abby Bridges
3617 Club 420
*, * Tred Avon YC
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Tyler Mowry
*

169629 Laser
*, * Annapolis Yacht Club/ Severn Sailing Association
2. Corbin Voorhees
*

none 204069 Laser
*, * AYC
3. Lucas Orta
*

168278 Laser
*, * AYC
4. Alex Adams
*

158770 Laser
*, * AYC
5. Charlotte Patterson
*

Favorite 142480 Laser
*, * FBYC
6. Ian Street
*

189783 Laser
*, * FBYC
7. Michael Mason
*

197129 Laser
*, * FBYC
8. Britt Cortina
*

152041 Laser
*, * FBYC
9. Evie Wensell
*

Nightwing 200368 Laser
*, * FBYC
10. Benjamin "Ren" Moody
*

195431 Laser
*, * Fbyc
11. Jack Cabell
*

187977 Laser
*, * FBYC
12. Garrett Levy
*

203642 Laser
*, * Fbyc
13. Jackson Montague
*

197618 Laser
*, * FBYC
14. Joshua Almany
*

Mary Almany 191980 Laser
*, * FBYC
15. Logan Hayes
*

200622 Laser
*, * FBYC
16. Jordan Bendura
*

208760 Laser
*, * FBYC
17. Morey Levy
*

203629 Laser
*, * FBYC
18. Nicolas Lennarz
*

Laser 203640 Laser
*, * Fishing bay yacht club
19. andrew Ciszewski
*

166915 Laser
*, * fishing Bay Yacht Club
20. Magnus Weissenberger
*

170331 Laser
*, * GIYS
21. Jack McKenna
*

142498 Laser
*, * Hampton Yacht Club
22. Paul Dyer, Jr.
*

173711 Laser
*, * MRYC
23. Kiki Harris
*

13082 Laser
*, * NERYC
24. Morgan Essex
*

Dauntless 18 Laser
*, * NERYC
25. Alex Walters
*

132899 Laser
*, * NERYC
26. Wade Anthony
*

164214 Laser
*, * RHYCSS
27. Thomas Johnson
*

Zugzwang 38776 Laser
*, * Severn Sailing Association
28. jake vickers
*

laser 209620 Laser
*, * severn sailing association
29. Rachel Grace
*

182425 Laser
*, * SSA
30. David Grace
*

185509 Laser
*, * SSA
31. Sarah Grace
*

182375 Laser
*, * SSA
32. Joshua Becker
*

outta shape 169389 Laser
*, * SSA
33. MaggieAnne Clifton
*

157851 Laser
*, * SSA
34. Xavier Shattuck
*

180050 Laser
*, * SSA
35. Nicholas Kellogg
*

162171 Laser
*, * Tayc
36. Colin Ward
*

199180 Laser
*, * TAYC
37. Walter Ralph
*

205406 Laser
*, * TAYC
38. Noah Kullman
*

Kullman 197995 Laser
*, * TAYC
39. Madison Norris
*

178575 Laser
*, * TAYC
40. Mark m Bourdin
*

Brick 199980 Laser
*, * TAYC
41. Ryan Stephens
*

189748 Laser
*, * TAYC
42. Andrew Witter
*

136845 Laser
*, * TAYC
43. Sarah Rosa
*

44 Laser
*, * TAYC
44. David Manley
*

laser radial 187959 Laser
*, * TAYC/RHYC
45. Abigail Setzfand
*

194577 Laser
*, * WRSC
46. Charles Anderson
*

184618 Laser
*, * WRSC/SSA
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charlotte Hugo
*

18664 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
2. Nicholas Tollefson
*

9550 Optimist Green
*, * Annapolis yacht club
3. Annie Lapides
*

Bunny Wrangler 12624 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
4. Mason Cook
*

Mayhem 6154 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
5. Robbie Wilmer
*

20369 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
6. Richard Wilmer
*

11643 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
7. Beylen Gode
*

6415 Optimist Green
*, * Annapolis Yacht Club
8. Meredith Werblow
*

Golden Snitch 151481 Optimist Green
*, * AYC
9. Michael Werblow
*

Firebolt 12352 Optimist Green
*, * AYC
10. Margaret Mohler
*

18046 Optimist Green
*, * AYC
11. Grace Knipe
*

Tuff Kimchi 12496 Optimist Green
*, * AYC
12. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 12448 Optimist Green
*, * AYC
13. Clare Kammeier
*

Carolyn P. Kammeier 12778 Optimist Green
*, * AYC
14. Christopher Draper
*

3940 Optimist Green
*, * AYC
15. Patrick Tis
*

NA 8040 Optimist Green
*, * bcsc
16. Gage Bachman
*

Green Opti 11958 Optimist Green
*, * BCSC
17. Veronica Dryer
*

11959 Optimist Green
*, * BCSC
18. Marcus Kozlowski
*

1615 Optimist Green
*, * BCSC
19. Annie Sitzmann
*

Trapper 99 Optimist Green
*, * Fishing Bay Yacht Club
20. Grace Hamilton
*

Starfish 46 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
21. Carter Spalding
*

11919 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
22. Robert "Henry" Mullikin
*

Pent 5124 Optimist Green
*, * Miles River Yacht Club
23. Isabela Hillmann
*

Star-Lord 5848 Optimist Green
*, * MRYC
24. Vincent Dyer
*

Dyer Straits 15345 Optimist Green
*, * MRYC
25. Benedict Dyer
*

18408 Optimist Green
*, * MRYC
26. Myles Wommack
*

Dominator 8484 Optimist Green
*, * North East River Yacht Club
27. Robbie Herzog
*

Turtle 88782 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
28. Cole Semans
*

21437 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
29. Walker Semans
*

22153 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
30. Stella Habashi
*

16718 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
31. Celeste Shattuck
*

13790 Optimist Green
*, * Severn Sailing Association
32. Edward Herman
*

8714 Optimist Green
*, * SSA
33. Nathan Finkelstein
*

Wizard 7386 Optimist Green
*, * SSA
34. Trey Burman
*

20770 Optimist Green
*, * SSA
35. Nathan Richards
*

7028 Optimist Green
*, * TAYC
36. Samuel Rogers
*

11842 Optimist Green
*, * TAYC
37. David Rogers
*

15624 Optimist Green
*, * TAYC
38. avery andrews
*

18442 Optimist Green
*, * tayc
39. kate andrews
*

pinkalicious 5982 Optimist Green
*, * tayc
40. Louisa Kalinski
*

SeaLion 11218 Optimist Green
*, * TAYC
41. fiona harp
*

sea witch 10891 Optimist Green
*, * tayc
42. Grayson Gibbons-Neff
*

15811 Optimist Green
*, * TAYC
43. Charlotte Brody
*

11981 Optimist Green
*, * TAYC
44. EJ Brody
*

3311 Optimist Green
*, * TAYC
45. Hartley Cooper
*

Sea Bird 11191 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
46. Elisabeth "Bis" Johnson
*

14357 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
47. Taylor Price
*

8862 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
48. Luca DeSimone
*

Little Zippy 16039 Optimist Green
*, * Tred Avon Yacht Club
49. Hudson Stewart
*

Triton 4 Optimist Green
*, * Tried Avon Yacht Club
 


Optimist RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Andrew Tollefson
*

19258 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis yacht club
2. Robby Meek
*

21629 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
3. Jon Jon Weed
*

USA 8666 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
4. Kyle Reinecke
*

20955 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
5. Christopher McCollum
*

Eugene McCollum 20686 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
6. Matthew Budington
*

22134 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
7. Finley Heflin
*

19302 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
8. Nicholas Budington
*

22135 Optimist RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
9. Ava Cornell
*

16237 Optimist RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
10. Chase Conway
*

20811 Optimist RW&B
Red
*, * AYC
11. william dickinson
*

porculus 15136 Optimist RW&B
Blue
*, * ayc
12. Campbell Conway
*

14370 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
13. Wynne Williams
*

Fins up 15146 Optimist RW&B
Blue
*, * Ayc
14. Dylan Paglee
*

20194 Optimist RW&B
Blue
*, * AYC
15. Katrina Surcel-Debes
*

1615 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
16. Evan Coleman
*

11998 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
17. Owen Bott
*

16361 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
18. Julia Kozlowski
*

15765 Optimist RW&B
Blue
*, * BCSC
19. Reed McAllister
*

20380 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
20. Bo Angus
*

Optimist Prime 11564 Optimist RW&B
White
*, * FBYC
21. WALKER Angus
*

18100 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
22. John Thomas Mason
*

18608 Optimist RW&B
Blue
*, * FBYC
23. Baylor Goldthwaite
*

22290 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
24. Madeline Amthor
*

17990 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
25. Joshua Bendura
*

22233 Optimist RW&B
Red
*, * FBYC
26. Chase Brewer
*

9368 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay
27. Cam Brewer
*

14365 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay
28. Thomas Sitzmann
*

Cam Neely 22229 Optimist RW&B
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
29. Guthrie Braun
*

21487 Optimist RW&B
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
30. Parker Moore
*

Fast Rooster 17 Optimist RW&B
White
*, * Hampton
31. Pierce Brindley
*

Go Faster 14167 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
32. Blake Goodwin
*

18888 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton Yacht Club
33. Kyle Pfrang
*

22455 Optimist RW&B
Blue
*, * Hampton YC
34. Leila Pfrang
*

15512 Optimist RW&B
White
*, * Hampton YC
35. Jack Butler
*

19470 Optimist RW&B
Blue
*, * HYC
36. Ava Farley
*

16559 Optimist RW&B
Red
*, * Keith Farley
37. Lauren ONeill
*

6966 Optimist RW&B
Red
*, * Lauren ONeill
38. Bailey Fletcher
*

3021 Optimist RW&B
Blue
*, * Lewes Yacht Club
39. Brooke Bogdan
*

19137 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
40. isabella Webb
*

Anchor Management 13139 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
41. Lilliana webb
*

shark bait 21294 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
42. Luca webb
*

sea jordan 19279 Optimist RW&B
Blue
*, * NERYC
43. Robert Shand
*

16114 Optimist RW&B
Red
*, * NERYC
44. Jamie Cottage
*

Spice 10586 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
45. Skylor Sweet
*

Orion 19976 Optimist RW&B
Red
*, * North East River Yacht Club
46. Nathan Jensen
*

Knot Today 8080 Optimist RW&B
Blue
*, * North East River Yacht Club
47. George Carty
*

17273 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
48. Jack Grace
*

18663 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
49. Robert Wolf
*

21353 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
50. Santiago Cingolani
*

Double Trouble 9226 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
51. BLAKE VOGEL
*

20863 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
52. Nolan Corson
*

12865 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
53. Anna Groszkowski
*

12930 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
54. SarahGrace Clifton
*

Sea Monkey 8847 Optimist RW&B
Red
*, * SSA
55. Tad Clifton
*

11036 Optimist RW&B
Blue
*, * SSA
56. Graham Richards
*

6964 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
57. Liam Edgell
*

18361 Optimist RW&B
White
*, * TAYC
58. Chiara Kalinski
*

Zoo Jr 12215 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
59. William Donald
*

18706 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
60. Nickco Palamaras
*

Sea Dog 19067 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
61. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
62. Hayes Peterson
*

18961 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
63. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
64. Philip Ralph
*

16064 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
65. Matthew Periconi
*

Black Squirrel 20615 Optimist RW&B
Blue
*, * TAYC
66. William Wrightson
*

21433 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
67. Nicole Witter
*

14144 Optimist RW&B
Red
*, * TAYC
68. Willem DeSimone
*

15924 Optimist RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network