Registrants For
AYC Junior Annual
Annapolis Yacht Club

July 02, 2019
129 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Mae Wallace Angus
Eleanor Patterson
3196 C420 FBYC
FBYC
2. Walker Angus
Mason Chapman Jr.
8582 C420 FBYC
FBYC
3. Coard Benson
Graham Richards
4769 C420 TAYC
TAYC
4. Matt Budington
Linnea Forsberg
8580 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
5. Nick Budington
Liam Gronda
8579 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
6. George Carty
[Pending]
tbd C420 Annapolis Yacht Club
7. Josiah Chase
Izzy Fadullon
7603 C420 AYC
SSA
8. Henry Ciszewski
Olivia Gilmore
13196 C420 fishing Bay Yacht Club
fishing Bay Yacht Club
9. Tad Clifton
Bryce Williams[Pending]
6987 C420 AYC
10. Chase Conway
Hayden Lamb
8075 C420 AYC
AYC
11. ava cornell
madeline amthor
8064 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club / Fishing Bay Yacht Club
12. Nolan Corson
[Pending]
TBD C420 AYC
13. William Donald
Ryan Tatelbaum
AYC #2 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
14. Jimmy Flake
John Tilton
5889 JimmyJohns C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
15. Blake Goodwin
Hunter Wheary
TBD2 C420 HRRT
HRRT
16. Anna Groszkowski
Maddison Carew
8094 C420 SSA
SSA
17. Finley Heflin
[Pending]
N/A N/A C420 AYC
18. Molly Jethwa
Mary Nolan
GI1 M&M C420 GIYS
GIYS
19. Zander King
rees tindall
5964 C420 Annapolis Yacht Club
ayc
20. Beckett Kumler
Orion Adelman
8569 C420 AYC
AYC
21. Peter Lobaugh
Molly Roden
5790 C420 annapolis yacht club
Annapolis Yacht Club
22. Grace McDonnell
Nicholas Savage
## C420 Gibson Island
Gibson Island
23. Max Penders
[Pending]
4114 C420 Annapolis Yacht Club
24. Gerard Perez Carbo
Ty Ryan
7838 C420 SSA
SSA
25. Matthew Periconi
R. Patrick Gallagher
1375 C420 TAYC
TAYC
26. Ian Ronald
Lachlan Hooper
5825 C420 NERYC
NERYC
27. Sarah Rosa
Alex Brenia
4772 Sarah Rosa C420 AYC
AYC
28. Caitlin Rosner
Lily Newman
13 None C420 YCCSC
YCCSC
29. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 C420 NERYC
NERYC
30. skylor sweet
isabella Webb
7289 n/a C420 NERYC
neryc
31. Andrew Tollefson
Lucy Lobaugh
AYC#6 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
32. Blake Vogel
Raam Fox
AYC 1 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
33. Wynne williams
[Pending]
ayc# C420 AYC
34. William Wrightson
Liam Edgell
3311 C420 TAYC
Tred Avon Yacht Club
 


Laser
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Charles Anderson
184618 N/A Laser SSA
2. Jack Cabell
187977 Laser FBYC
3. James Golden
210869 Laser Annapolis Yacht Club
4. Jack McDonnell
### Laser GIYS
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Alex Adams
158770 Switch Laser Radial Annapolis Yacht Club
2. Joshua Almany
191980 Mary Almany Laser Radial FBYC
3. Wade Anthony
164214 Laser Radial RHYC
4. Jordan Bendura
208760 Laser Radial FBYC
5. Joshua Bendura
190238 Laser Radial FBYC
6. Guthrie Braun
USA206116 Laser Radial Fishing Bay Yacht Club/St. Petersburg Yacht Club
7. cole canuel
000 Laser Radial AYC
8. andrew Ciszewski
166915 Laser Radial fishing Bay Yacht Club
9. MORGAN ESSEX
187173 Dauntless Laser Radial NERYC
10. Hayden Gibbons-Neff
200403 Laser Radial TAYC
11. LOGAN HAYES
200622 Laser Radial FISHING BAY YACHT CLUB
12. Morey Levy
203629 laser Radial Laser Radial FBYC
13. Robby Meek
200404 Laser Radial SSA
14. Jack O'Donnell
44 Laser Radial TAYC
15. Jennifer Permenter
201217 Laser Radial Big Blue Sailing Academy
16. Philip Ralph
205406 Laser Radial TAYC
17. Griffin Richardson
189792 Laser Radial SSA
18. Robert Shand
132899 Laser Radial NERYC
19. Xavier Shattuck
180050 Laser Radial SSA
20. Katherine Weaver
157851 Laser Radial SSA
21. Jon Jon Weed
184454 Laser Radial Annapolis Yacht Club
22. Magnus Weissenberger
170331 Laser Radial GIYS
 


Opti Blue
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Bo Angus
22562 Opti Blue FBYC
2. Josie Brindley
14101 Orca Opti Blue HRRT
3. Charlotte Brody
714 Opti Blue TAYC
4. EJ Brody
18961 Opti Blue tayc
5. Trey Burman
20770 Tomcat Opti Blue SSA
6. Hartley Cooper
19067 Sea Dog Opti Blue TAYC
7. Luca DeSimone
21073 Opti Blue Tred Avon Yacht Club
8. Christopher Draper
22667 DoubleTrouble Opti Blue Annapolis Yacht Club
9. Guy Franklin
17424 TNT Opti Blue FBYC
10. Grayson Gibbons-Neff
15811 Opti Blue TAYC
11. Alders Kulynych-Irvin
12448 Sea Salt Opti Blue Annapolis Yacht Club
12. Conor Mastromarco
20367 Gael Force Opti Blue Annapolis Yacht Club
13. Declan McDonnell
##### Opti Blue GIYS
14. Parker Moore
22233 Opti Blue HYC/CBOT
15. Kayla Roper
21782 Opti Opti Blue FBYC
16. Samuel Viola
16743 Opti Blue Hampton Yacht Club/CBOT
17. Noah Wensell
21798 Mojo Opti Blue FBYC
18. Michael Werblow
22777 Fang Opti Blue Annapolis Yacht Club
 


Opti Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Reese Bonney
4730 Tribal Treasures Opti Green Annapolis Yacht Club
2. Quinn Bonney
20628 Queen of the Tribe Opti Green Annapolis Yacht Club
3. Casey Burman
16559 The Cute Otter Opti Green SSA
4. Halsey Carter
16064 David Carter Opti Green Annapolis Yacht Club
5. Sam De Los Reyes
18485 Dani De Los Reyes Opti Green AYC
6. Daniel Draper
9399 Nesquik Opti Green Annapolis Yacht Club
7. Charles Dyke
9477 Mavrick Opti Green Severn Sailing Association
8. Sofia Forsberg
20775 Hellroaring Opti Green Annapolis YC
9. Ben Gendell
14931 Tic Tac Opti Green Annapolis Yacht Club
10. Katie Gendell
11643 Opti Green Annapolis Yacht Club
11. Gracie Goodwin
9927 Opti Green HRRT
12. Michael Groszkowski
14888 Opti Green SSA
13. Tommy McGeady
8729 OptiCool Illusion Opti Green Annapolis Yacht Club
14. Will Mohler
8794 Opti Green Annapolis Yacht club
15. William Rosenthal
9550 Opti Green Annapolis Yacht Club
16. Lizzy Scales
10641 Fireball Opti Green SSA
17. Dylan Scales
12318 Bluejay Opti Green SSA
 


Opti Red
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Ava Arepally
20616 Seaglass Opti Red TAYC
2. Pierce Brindley
14167 Opti Red HRRT
3. Jack Butler
19470 Opti Red HYC
4. Campbell Conway
20811 Opti Red AYC
5. Jamie Cottage
10586 Spice Opti Red North East River Yacht Club
6. Willem DeSimone
15924 Opti Red Tred Avon Yacht Club
7. Parker Herman
8714 Opti Red SSA
8. Nathan Jensen
20956 Opti Red NERYC
9. Clare Kammeier
15693 Sugar Rush Opti Red Annapolis Yacht Club
10. William Lindsley
15299 Opti Red SSA
11. Owen MacWilliams
18948 Opti Red Annapolis Yacht Club
12. Maggie Mohler
19821 Jessica Mohler Opti Red Annapolis Yacht Club
13. Audrey Permenter
21260 Opti Red Norfolk Yacht and CC
14. Kyle Pfrang
22455 Opti Red Hampton Yacht Club
15. Leila Pfrang
15512 Opti Red Hampton Yacht Club
16. Kyle Reinecke
22595 Opti Red AYC
17. Nathan Richards
6914 Silent Storm Opti Red TAYC
18. Rebecca Schill
19187 Opti Red NYCC
19. Charlotte Staas
22112 Opti Red FBYC
20. Nicholas Tollefson
19258 Opti Red AYC
21. luca webb
22852 sea jordan Opti Red NERYC
22. Lilliana webb
21294 shark bait Opti Red NERYC
23. Georgia Wensell
9752 Savvy Opti Red FBYC
24. Meredith Werblow
20628 The Golden Snitch Opti Red Annapolis Yacht Club
25. Robbie Wilmer
20369 Opti Red Annapolis YC
 


Opti White
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jake Beaver
16186 Lil Bang Bang Opti White SSA
2. Spencer Bruning
17630 Opti White BCSC
3. Flora Cole
15446 Queen of Hearts (Off With Her Head) Opti White SSA/CBOT
4. Robbie Herzog
19552 Poseidon Opti White Severn Sailing Association
5. Cal King
19147 Wild Hare Opti White Fishing Bay Yacht Club
6. Ashton Perkins
19416 Fast Cat Opti White SSA
7. Amelon Rule
20662 Opti White HRRT
8. Eli Waltz
15222 Neptune Opti White SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network