Registrants For
Augusta Sailing Club's
67th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 08-10, 2021
165 people have registered for this event

Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Eric Suter 12 Club 420 trap/spin ATHENS, GA N/A
2. Stephanie Griffin 8533 Club 420 trap/spin *, * Lake Lanier Sailing Club
3. Emilia Szylman 8542 Club 420 trap/spin *, * LLSC
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
2. Cliff Russell SC55 E Scow Evans, GA ASC
3. James Holder 87 E Scow Evans, GA ASC
4. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
5. Palmer Russell GA-14 E Scow Evans, GA ASC
6. Ed Durant GA-8 E Scow Augusta, GA ASC
7. Walter Prause sc-6 E Scow North Charleston, sc Carolina
8. Robert Allan LN-5 E Scow *, * NCESA
 


Laser 4.7 (ILCA 4)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Aleksei Lopatin 1 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Lakewood/RCYC
2. Saylor-Rae Waldorf 10 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
3. Owen Zurinskas 77 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYCNC/LLSC
4. William McCarty 111 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Club
5. Luke Horton 66444 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
6. Jackson Fisher 115106 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Yacht Club
7. Cecelia Stewart 126699 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
8. Trinity Maddison 148818 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
9. Felix Hagar 156808 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
10. Scott Thomas 159071 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
11. Arabella Duer 159815 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht Club
12. Leif Carlson 165976 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Atlanta Yacht Club
13. Brently Barnhill 173222 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
14. Will Bryant 177343 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * LLSC/SCYC
15. Emily Sternkopf 187771 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Augusta Sailing Club
16. Bode Snider 189721 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
17. Aiden Postell 192085 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
18. Oscar Oberle 192924 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
19. Louise Martin 218595 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina yacht club Sc
20. Liam Modzelewski 218598 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYC Charleston
21. Elliott Lipp 218610 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina Yacht Club - SC
22. Dane Turner TBD-4 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
 


Laser Full (ILCA 7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Diederich 415 Laser Full (ILCA 7) *, * CYC-NC
2. Caleb Fisher 1073 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC James Island Yacht Club
3. Walter Everett 84885 Laser Full (ILCA 7) Florence, SC Columbia Sailing Club
4. Andrew Addie 149999 Laser Full (ILCA 7) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
5. Clay Mobley 159815SYC Laser Full (ILCA 7) Savannah, GA Savannah Yacht Club
6. Zachary Scallan 160220 Laser Full (ILCA 7) *, * LNYC
7. Shane Sablotsky 165142 Laser Full (ILCA 7) CHARLESTON, SC Staniel Cay Yacht Club
8. Rob Bowden 170345 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC JIYC
9. Sean Sternkopf 173970 Laser Full (ILCA 7) Augusta, GA Augusta Sailing Club
10. David Loring 178558 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC Jiyc
11. Marten Kendrick 181864 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA LLSC
12. Marcus Moehlman 184634 Laser Full (ILCA 7) Evans, GA Augusta sailing club
13. Pete Durst 187811 Laser Full (ILCA 7) Mt. Pleasant, SC Hobcaw
14. Michael Carlson 191920 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
15. Mason Baird 200014 Laser Full (ILCA 7) *, * James Island Yacht Club
16. William Gilden 201212 Laser Full (ILCA 7) Chester, SC NA
17. Jason Rucker 208107 Laser Full (ILCA 7) Moncks Corner, SC CofC Sailing Association
18. Eli Putnam 218590 Laser Full (ILCA 7) Appling, GA Augusta Sailing Club
 


Laser Radial (ILCA 6)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. TJ O'Brien 007 Laser Radial (ILCA 6) Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
2. Molly Aiken Loring 44 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
3. Murphy Olson 429 Laser Radial (ILCA 6) *, * Lake Norman YC
4. Garner Mobley 151627 Laser Radial (ILCA 6) *, * Savannah Yacht Club
5. Will Rucker 166003 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC/CYC
6. Parker Thran 178530 Laser Radial (ILCA 6) *, * Parker Thran
7. Ashton Loring 178558 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
8. Michael Sickinger 179193 Laser Radial (ILCA 6) Aiken, SC Augusta Sailing Club
9. Diego Pryor 181296 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
10. Ben Usher 181339 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
11. Grace Christman 184400 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
12. James Fabian 187307 Laser Radial (ILCA 6) *, * BYSC
13. Andrew Ettlemyer 187866 Laser Radial (ILCA 6) *, * Columbia Sailing Club
14. Noah Clarke 187964 Laser Radial (ILCA 6) Hilton Head Island, SC SCYC
15. Gaines Johnson 189776 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
16. Alex Bagnoni 197111 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
17. Kate Zurinskas 200603 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYCNC/LLSC
18. Tucker Mansfield 203926 Laser Radial (ILCA 6) *, * Atlanta Yacht Club
19. Britton Fyffe 204108 Laser Radial (ILCA 6) *, * Privateer Yacht Club
20. Zeal Saballa 205512 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
21. Kaitlyn Bagnoni 217496 Laser Radial (ILCA 6) Evans, GA Augusta Sailing Club
22. William Tebrake 218454 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
23. Tavia Smith 218611 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jay Hopkins 892 MC Scow Evans, GA ASC
2. Jeremy Coghlan 1448 MC Scow Augusta, GA cogbigjer@yahoo.com
3. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC Shore Acres Yacht Club
4. Robert Damen 1962 MC Scow Evans, GA ASC
 


Melges 14
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jennifer Canestra 531 Melges 14 Greenbrae, CA CYC of San Francisco
2. Auric Horneman 547 Melges 14 Miami, FL CYC
3. Scott Terrell 567 Melges 14 Watkinsville, GA Lake Lanier Sailing Club
4. Daniel Thielman 7676 Melges 14 Tiburon, CA Corinthian Yacht Club
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jackson McMullen 5174 Open Skiff (BIC) *, * ASC
2. Brody Poteet 7324 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
3. Brighton Turner 7505 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
4. Cannon Poteet 7591 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
5. Brendan Pennington 7604 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
6. Marco Pryor 8776 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
7. Elliana Willens 8975 Open Skiff (BIC) *, * ASC
8. Ian Sternkopf 9078 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
9. Hailey Bagnoni 9167 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
10. Robby Saballa 9203 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
11. Chase Fa'amausili 9205 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
12. Oliver Putnam 9249 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
13. Logan Mosley 9636 Open Skiff (BIC) *, * CSC
14. Catherine Jowers 9647 Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
15. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
16. Sophia Church 10086 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
17. Sophia Heaton 10111 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
18. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
19. Isabella Lackey 10220 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
20. Grant Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
21. Indiana Olson 10873 Open Skiff (BIC) *, * LNYC
22. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
23. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
24. Noelle Tardy 11960 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Luke Tully 0 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
2. Callaway Terrell UYC1 Opti Green *, * Lake Lanier Sailing Club
3. Marcus Stauner 1 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
4. Blaine deTuro 3 Opti Green *, * LNYC/BLYC
5. Frank Peluso 11 Opti Green *, * Savannah yacht club
6. Andrew Spiller 111 Opti Green *, * LLSC
7. Anna Kennedy 2950 Opti Green *, * LLSC
8. Shivaan Patel 13778 Opti Green *, * columbia sailing club
9. Cort Smith 13826 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
10. Zerick Pierstorff 13908 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
11. Anastasiia Lopatina 17761 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
12. Anorah Stauner 20791 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
13. Sergei Lopatin 22444 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Warren Terrell 10167 Opti RWB *, * Lake Lanier Sailing Club
2. Hank Bashford 14095 Opti RWB *, * James Island Yacht Club
3. Henry Hill 16174 Opti RWB *, * LLSC
4. James Folk 20494 Opti RWB *, * Atlanta Yacht Club
5. Robin Diederich 20781 Opti RWB *, * CYC-NC
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Tim Sparks 282 PHRF Non-Spinnaker EVANS, Georgia Augusta Sailing Club
2. Greg Hatcher 355 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC ASC
3. Curtis Ruck 398 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA asc
4. Rocky Kight 777 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC Asc
5. Kevin Kilchenstein 2211 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA Asc
6. Phill Peavler 10542 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Brett Gorrell 545 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
2. Edwin Joy 4449 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta SailingClub
3. Jim Claffey 32988 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Lizzie Oetgen 1 Sunfish Savannah, GA Savannah yacht club
2. Elaine Parshall 2311 Sunfish Hartsville, SC Columbia sailing club
3. John Butine 3884 Sunfish Charlotte, NC Lake Norman YC
4. Alex Dean 4820 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
5. Sonya Dean 4821 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
6. David Hanselman 4839 Sunfish Harkers Island, NC Harkers Island Sailing Club
7. Gail Turluck 24186 Sunfish Richland, MI Gull Lake Sailing Club
8. Mike Kerman 27316 Sunfish Atlanta, GA Halifax Sailing Association
9. Tom Payne 35083 Sunfish Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
10. David Parshall 80588 Sunfish Gilbert, SC Columbia Sailing Club
11. John Helman 80620 Sunfish Augusta, GA ASC
12. Michael Szabo 80802 Sunfish Columbia, SC CSC
13. Mark Evans 81173 Sunfish Winston-Salem, NC Lake Norman Yacht Club
14. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, SC CSC, Columbia Sailing Club
15. David Krausz 81526 Sunfish Columbia, SC Columbia Sailing Club
16. Preston Miller 81639 Sunfish *, * lake norman yacht club
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Payton Brown PJB Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
2. Andrew Grady A3 Sunfish Junior *, * savannah yacht club
3. Ethan Pennington 6 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
4. Lucas Keller 8 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
5. Coralyn O'Maielson 9 Sunfish Junior *, * Aspiring ASC Member
6. Annslee Peoples 10 Sunfish Junior *, * ASC
7. Ethan Christman 12 Sunfish Junior *, * ASC
8. Madison Franks 13 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
9. Julia Ball 80 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
10. Rhett Lamb 99 Sunfish Junior *, * Savannah yacht Club
11. Emma McIntosh 641 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
 


Vanguard 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Isaac Kuykendall 19 Vanguard 15 Wilmington, NC LNYC
2. Stanley Hassinger 436 Vanguard 15 Chapin, SC Columbia Sailing Club
3. Scott Olson 984 Vanguard 15 Terrell, NC LNYC
4. Michael Chenard 1528 Vanguard 15 Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
5. Paul King 1659 Vanguard 15 Fort Mill, SC Lake Norman Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network